Username: 
  Password: 

Team Schedules - Over 40
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Most WinsGoal Diff
Ylw

Red
 A1 : Tampa International FC3333333130  25 8  26  6 1
 A2 : Dynamo FC O4003033010333 19 6  8  9 3
 A4 : Clearwater International FC10003131331319 5  12  8 2
 A7 : KNB FC 04011110013333017 4  3  15 2
 A6 : Colombia01330300103 14 4  -5  15 0
 A5 : SPFC Aztecs O4033010330001014 4  -12  5 0
 A3 : Florida Premier O400010000030004 1  -32  4 1

Bracket - Wednesday, October 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709894  Shimberg  08:30 PM  3 A1 vs A2Tampa International FC 2 vs.Dynamo FC O400
 709893  Puryear Park  08:30 PM  1 A5 vs A6SPFC Aztecs O40 2 vs.Colombia0
 709895  East Lake  09:00 PM  1 A4 vs A7Clearwater International FC 3 vs.KNB FC 0403

Bracket - Wednesday, October 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709896  Pepsi Yuengling  08:30 PM  1 A2 vs A4Dynamo FC O40 3 vs.Clearwater International FC2
 709897  Shimberg  08:30 PM  3 A6 vs A7Colombia 3 vs.KNB FC 0403
 709898  Land O Lakes  09:00 PM  1 A3 vs A1Florida Premier O40 1 vs.Tampa International FC4

Bracket - Wednesday, November 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709899  Shimberg  08:30 PM  3 A1 vs A4Tampa International FC 2 vs.Clearwater International FC0
 709900  Pepsi Yuengling  08:30 PM  1 A2 vs A6Dynamo FC O40 2 vs.Colombia3
 709901  Puryear Park  08:30 PM  1 A5 vs A3SPFC Aztecs O40 7 vs.Florida Premier O401

Bracket - Wednesday, November 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709902  Shimberg  08:30 PM  3 A1 vs A5Tampa International FC 5 vs.SPFC Aztecs O401
 709904  East Lake  09:00 PM  1 A4 vs A6Clearwater International FC 0 vs.Colombia3
 709903  Ed Radice  09:15 PM  1 A7 vs A3KNB FC 040 2 vs.Florida Premier O402

Bracket - Wednesday, December 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709906  Pepsi Yuengling  08:30 PM  1 A2 vs A3Dynamo FC O40 8 vs.Florida Premier O401
 709907  Shimberg  08:30 PM  3 A6 vs A1Colombia 0 vs.Tampa International FC3
 709905  Ed Radice  09:15 PM  1 A7 vs A5KNB FC 040 2 vs.SPFC Aztecs O402

Bracket - Wednesday, December 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709908  Ed Radice  09:15 PM  1 A7 vs A1KNB FC 040 1 vs.Tampa International FC5

Bracket - Wednesday, January 06, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709913  Pepsi Yuengling  08:30 PM  1 A2 vs A7Dynamo FC O40 3 vs.KNB FC 0400
 709911  Land O Lakes  09:00 PM  1 A3 vs A6Florida Premier O40 1 vs.Colombia3
 709912  East Lake  09:00 PM  1 A4 vs A5Clearwater International FC 4 vs.SPFC Aztecs O401

Bracket - Wednesday, January 20, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709914  Shimberg  08:30 PM  3 A6 vs A5Colombia 2 vs.SPFC Aztecs O404
 709916  Ed Radice  09:15 PM  1 A7 vs A4KNB FC 040 2 vs.Clearwater International FC2

Bracket - Wednesday, February 03, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709919  Shimberg  08:30 PM  3 A1 vs A3Tampa International FC 4 vs.Florida Premier O401
 709917  East Lake  09:00 PM  1 A4 vs A2Clearwater International FC 6 vs.Dynamo FC O402
 709918  Ed Radice  09:15 PM  1 A7 vs A6KNB FC 040 5 vs.Colombia1

Bracket - Wednesday, February 17, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709921  Shimberg  08:30 PM  3 A6 vs A2Colombia 1 vs.Dynamo FC O401
 709922  Land O Lakes  09:00 PM  1 A3 vs A5Florida Premier O40 1 vs.SPFC Aztecs O402
 709920  East Lake  09:00 PM  1 A4 vs A1Clearwater International FC 3 vs.Tampa International FC3

Bracket - Wednesday, March 03, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709923  Puryear Park  08:30 PM  1 A5 vs A1SPFC Aztecs O40 1 vs.Tampa International FC7
 709925  Shimberg  08:30 PM  3 A6 vs A4Colombia 2 vs.Clearwater International FC6
 709924  Land O Lakes  09:00 PM  1 A3 vs A7Florida Premier O40 1 vs.KNB FC 0404

Bracket - Wednesday, March 17, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709926  Puryear Park  08:30 PM  1 A5 vs A7SPFC Aztecs O40 2 vs.KNB FC 0405
 709927  Land O Lakes  09:00 PM  1 A3 vs A2Florida Premier O40 8 vs.Dynamo FC O404

Bracket - Wednesday, March 31, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709929  Shimberg  08:30 PM  3 A1 vs A7Tampa International FC 1 vs.KNB FC 0402
 709931  Pepsi Yuengling  08:30 PM  1 A2 vs A5Dynamo FC O40 3 vs.SPFC Aztecs O400
 709930  East Lake  09:00 PM  1 A4 vs A3Clearwater International FC 4 vs.Florida Premier O402

Bracket - Wednesday, April 14, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709933  Puryear Park  08:30 PM  1 A5 vs A4SPFC Aztecs O40 3 vs.Clearwater International FC3
 709932  Shimberg  08:30 PM  3 A6 vs A3Colombia 4 vs.Florida Premier O400
 709934  Ed Radice  09:15 PM  1 A7 vs A2KNB FC 040 3 vs.Dynamo FC O404

Bracket - Wednesday, April 28, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709910  Puryear Park  08:30 PM  1 A5 vs A2SPFC Aztecs O40 1 vs.Dynamo FC O405
 709909  Land O Lakes  09:00 PM  1 A3 vs A4Florida Premier O40 4 vs.Clearwater International FC9

Bracket - Wednesday, May 12, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709915  Pepsi Yuengling  08:30 PM  1 A2 vs A1Dynamo FC O40   vs.Tampa International FC 

Bracket - Wednesday, May 19, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 709928  Shimberg  08:30 PM  3 A1 vs A6Tampa International FC   vs.Colombia